بخش اول: خلاصه‌ای از کتاب جاناتان مرغ دریایی

در این قسمت، خلاصه‌ای از کتاب جاناتان مرغ دریایی، اثر ریچارد باخ با ترجمه‌ی نسیم امیر عظیمی، که توسط انتشارات ثالث، منتشر شده است را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

توجه: این خلاصه صرفا به منظور معرفی این کتاب می‌باشد و حقوق مادی و معنوی آن، برای انتشارات مربوطه محفوظ می‌باشد.

خلاصه‌ای از بخش اول:

کتاب جاناتان مرغ دریایی، کتابی است که مرغان دریایی داستان آن را پیش می‌برند. ‌این کتاب کوتاه  یک مرغ دریایی به نام جاناتان لیوینگستون ‌را معرفی میکند که با مرغان دریایی دیگر متفاوت است و نمی‌خواهد زندگی‌ای شبیه آنها داشته باشد.

جاناتان دنبال چیزهای بیشتری از زندگی است. زندگی‌ای که تنها برای زنده ماندن سپری می‌شود او را اقناع نمی‌کند. جاناتان به پرواز فکرمی‌کند و از از اعماق وجودش تلاش می‌کند که پرواز را یاد بگیرد و بتواند با سرعت بیشتر و تا ارتفاع بالاتر پرواز کند.

جاناتان کمی از مرغان دیگر فاصله می‌گیرد و سعی می‌کند به تنهایی پرواز را بیاموزد. به تدریج دیگران شروع به ابراز نگرانی و حتی تمسخر درباره‌ی کارهای او می‌کنند. جاناتان تمام وجود خود را برای یادگیری پرواز گذاشته و سعی می‌کند که اهمیتی به آنان ندهد.

هیچ‌کسی او را درک نمی‌کند. پدر و مادر جاناتان درمورد نتیجه‌ی کارهای او نگران‌اند و نمی‌توانند خواسته‌ی پسرشان را بفهمند. هرروز که می‌گذشت جاناتان درک بهتری از پرواز پیدا می‌کرد تااینکه اتفاقی افتاد.